Skarby Dolnego Śląska. Leszczyna

Na terenie tej krainy nie brak miejscowości, które warto odwiedzić. Są wśród nich nieco mniej znane miejsca, w których wycieczki pojawiają się jeszcze dość rzadko. Wśród takich ciekawych miejsc, którymi może nas oczarować Dolny Śląsk, pojawia się miejscowość o nazwie Leszczyna.

 

Znana jest ona przede wszystkim z wydobycia miedzi, a o bogatej tradycji jej wydobycia przypomina tu coroczna impreza. To „Dymarki Kaczawskie”, które urządzane są na początku wakacji. Dzięki nim można przypominać turystom o tak ważnym dla lokalnej gospodarki wydobyciu miedzi. Impreza ta przyciągać może tez turystów, dla których Leszczyna może się okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. Tu, w miejscu znanym już w XIII wieku z wydobycia miedzi na szeroką skalę, nudzić się nie można.

 

Dwa odrestaurowane piece wapiennicze to wspaniała atrakcja, a i spacery po pięknej okolicy mogą turystom dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Tu każdy może się szybko przekonać, że Dolny Śląsk to wyjątkowa kraina. Warto ją poznać lepiej, a pobyt w takich miejscach jak Leszczyna jest idealnym sposobem na odkrywanie niezwykłego bogactwa tej części kraju.